Sifexpo

Aqua Therm Almatı Fuarı 
  06 - 08 Eylül 2023

Atakent Expo Center Fuar alanı
   Almaty, KAZAKİSTAN
 15. Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Boru ve Ek Parçaları, Banyo Ve Havuz Fuarı 

ORTA ASYA VE KAZAKİSTAN’DA düzenlenen en büyük HVAC fuarı;

KazBuild Almatı yapı fuarı ile birlikte düzenlenen Aqua Therm Almaty fuarı 2018 Yılında Toplamda 28 Farklı ülkeden 453 Katılımcı Firma ile 7.000 Kayıtlı ziyaretçiyi ağırlamıştır.  HVAC sektörünün Dünya genelinde tanınan Danfoss, Grunfos, Ferroli Vaillant, Wilo gibi firmaları katılım yapmaktadır.  

Kazakistan, ülkemizin Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içinde en fazla yatırımlarının bulunduğu ülkelerden biridir. Ülkedeki Türk yatırımlarının toplam tutarı 1,8 milyar $ aşmış durumdadır.

Kazakistan, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içinde hâlihazırda en elverişli iş ortamını sağlayan ülkedir.
Türk müteahhitlik şirketleri de ülkede çok önemli projelere imza atmıştır. Türk firmaları ülkede Astana Uluslararası Havaalanı, Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Konutu, Regent Ankara Otel, Okan Intercontinental Astana, Çocuk Rehabilitasyon Merkezi, Ulusal Müze, Devlet Konukevi, Ahmet Yesevi Üniversitesi, Astana İkiz Kuleler, GSM Telekomünikasyon altyapısı, Tengiz-Novorossiysk boru hattının Kazakistan bölümü gibi önemli projeleri tamamlamıştır. Bu projelerin yanı sıra çeşitli alışveriş merkezleri, otoyollar ve fabrika projeleri de tamamlanmıştır.

Ülkemiz menşeli ürünlerin Kazak pazarında olumlu bir imajı bulunmaktadır. Türk malı ürünler kaliteli mallar olarak tanınmakta olup, orta ve üst-orta sınıfa hitap etmektedir. Türk ürünlerinin hâlihazırdaki olumlu imajının ülkede yürütülebilecek tanıtım faaliyetleri ile güçlendirilmesinde yarar görülmektedir. Bu bakımdan başta ihtisas fuarları olmak üzere ülkede düzenlenen fuarlara katılım önem taşımaktadır.

* Aqua Therm Almatı fuarı HVAC endüstrisi profesyonelleri için en iyi etkinliktir. 
Sektördeki en son yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı ayrıca KAZAKİSTAN pazarını yakından tanıma fırsatını sunar.

• Kalitesi onaylanmış uluslararası Marka Fuar: 
Aqua Therm Fuarları Dünya’nın en büyük iki fuar organizatörü olan Reed Exhibitions ve ITE Exhibitions firmaları tarafından birlikte düzenlenmektedir. Milano Mostra Convegno, MosBuild gibi büyük fuar organizasyonlarını da yapan iki organizatör tecrübelerini Aqua-Therm fuarlarında birleştirmektedir... 

İSTATİSTİKLER

453 Katılımcı Firma
• 28 Farklı Ülkeden
• 171 Aqua Therm Almatı
• 282 KazBuild Almatı 
7.517 Ticari Ziyaretçi
• 35 Ülkeden Ziyaretçi

İstatistikler KazBuild Fuarı ile birliktedir.

Fuarda Sergilenecek Ana Ürün Grupları

-  Isıtma Sistemleri ve Elemanları
-  Tesisat Sistemleri ve Elemanları
-  Klima Sistemleri ve Elemanları
-  Havalandırma Sistemleri ve Elemanları
-  Ölçme Kontrol ve otomasyon sistemleri  
-  Banyo Ekipmanları ve Fittingler
-  Yalıtım Materyalleri
-  Havuz Ekipmanları
-  Yenilenebilir Enerji Ve Enerji Verimliliği 

Katılım Ücretleri

Ekipmansız stant tercihinde hiç bir donanım bulunmamaktadır. Kendi özel standını kuracak firmalar için sunulan boş alandır. Standın genel konstrüksiyonu, bölme panelleri, aydınlatması, zemin kaplaması ve dekorasyonu katılımcıya aittir.

Halı, Yan ve arka paneller, Zemin Halısı, Firma alınlık yazısı, 1 masa, 2 sandalye, çöp sepeti, genel koridor temizliği, genel güvenlik hizmetlerini kapsar.

Her katılımcı tarafından ödenmesi zorunludur. Yönetim, Fuar rehberinde yer alma, fuarın resmi web sitesinde listelenme, Davetiye ve Yaka Kartları 

İki Cephesi Açık (Köşe) standlar için %10
Üç Cephesi Açık (Yarımada) standlar için %15
Dört Cephesi Açık (Ada) standlar için %20 oranında stand m² ücretine ilave edilir.

Standart Stand

Aqua Therm Almatı Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı Devlet Desteği Kapsamındadır.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca Devlet desteği kapsamındadır. 

Fuar Alanı Ulaşım

Aqua-Therm Almaty Fuarı, Atakent Exhibition Center fuar alanında organize edilmektedir. 

Fuar Alanı Adres:
42, Timiriazev St., pavilion 11, Almatı, Kazakistan

İRTİBAT FORMU

Aqua Therm Almatı fuarı katılım ve fuarla ilgili her konuda bize danışabilirsiniz. Size en kısa sürede cevap vermekten memnuniyet duyarız.

E-Bülten Aboneliği

Fuar ve diğer haberlerini erkenden öğrenmek için ebültenimize kayıt olun!