<

Sifexpo

Aqua Therm Taşkent Fuarı (Hedef Pazar Devlet Deteği) 
04 - 06 Ekim 2023
NEC "Uzexpocentre" Fuar alanı
  Taşkent, ÖZBEKİSTAN
 11. Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Boru ve Ek Parçaları, Banyo Ve Havuz Fuarı 

• Kalitesi onaylanmış uluslararası Marka Fuar:
Aqua Therm Fuarları Dünya’nın en büyük iki fuar organizatörü olan Reed Exhibitions ve ITE Exhibitions firmaları tarafından birlikte düzenlenmektedir. Milano Mostra Convegno, MosBuild gibi büyük fuar organizasyonlarını da yapan iki organizatör tecrübelerini Aqua-Therm fuarlarında birleştirmektedir...

AQUA-THERM Taşkent fuarı HVAC endüstrisi profesyonelleri için en iyi etkinliktir. Rusya ve B.D.T. ülkelerinde yeni iş bağlantıları kurabilmek ve mevcut bağlantıları koruyup geliştirmek için ürün-alıcı-satıcı üçlüsünü bir araya getirebilen kalite ve başarısıyla eşsiz Platformu oluşturmaktadır.

• Neden Aqua Therm Taşkent Fuarına Katılmalısınız?

Aqua Therm Taşkent fuarı Özbekistan'da yeni iş bağlantıları kurabilmek ve mevcut bağlantıları koruyup geliştirmek için ürün-alıcı-satıcı üçlüsünü bir araya getirebilen kalite ve başarısıyla eşsiz platformu oluşturmaktadır.

* Özbekistan’da düzenlenen en büyük HVAC fuarı Profesyonellerin buluşma noktası olan Aqua Therm Taşkent fuarı 2018 Yılında 24 farklı ülkeden 252 katılımcı firma ile 9.861 kayıtlı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamıştır.  

* Hedef Pazar Desteği, Aqua Therm Taşkent fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca Devlet desteği kapsamındadır. %50 Devlet desteğine ilave olarak %20 oranında hedef Pazar desteği kapsamındadır. 

* Aqua Therm Taşkent fuarı HVAC endüstrisi profesyonelleri için en iyi etkinliktir. Sektördeki en son yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı ayrıca gelişmekte olan Özbekistan pazarını yakından tanıma ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatını sunmaktadır. 

• Neden Özbekistan?

Türkiye Özbekistan'ın dış ticaretinde ilk 4 ülke arasında yer alıyor. İki ülke arasındaki dış ticaret hacmi yılın ilk 8 ayında %40,6 artış ile 1 milyar 358 milyon dolar oldu. Sene sonuna kadar 2 milyar dolar hedefine ulaşılması bekleniyor.

  • Türkiye Özbekistan'ın dış ticaretinde ilk 4 ülke arasında yer alıyor.
  • iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi yılın ilk 8 ayında %40,6 artış ile 1 milyar 358 milyon dolar oldu.
  • Sene sonuna kadar 2 milyar dolar hedefine ulaşılması bekleniyor.
  • İki ülke ilişkileri 2017 Yılında stratejik ortaklık düzeyine çıkartıldı.
  • 2017 Yılında 5 kez Türk-Özbek iş forumu düzenlendi
  • Yıllardır yapılamayan Türkiye-Özbekistan Karma ekonomik komisyon toplantısı geçen yıl Taşkent'te gerçekleştirildi.
  • Ziraat Bank Özbekistan'da faaliyete başladı. Ziraat Bank Özbekistan Ülkede kurulan %100 yabancı sermayeli ilk banka oldu.
  • Türk Vatandaşlarına Vize Muafiyeti , Özbekistan, 10 Şubat 2018 Tarihi itibarıyla Türk Vatandaşlarına 30 günlük süre için vize muafiyeti getirdi. 
  • Karşılıklı Uçak Seferleri Özbek ve Türk havayolları işletmeleri haftada 7 gün karşılıklı Taşkent-İstanbul seferleri düzenliyor. Özbekistan Havayolları, kasım ayı itibarıyla Taşkent'in yanı sıra Semerkant-İstanbul-Semerkant seferlerini başlattı. 

İSTATİSTİKLER

UzBuild Yapı fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Aqua Therm Taşkent fuarında 2018 Yılında 24 Farklı ülkeden 252 Katılımcı Firma yer almıştır.

• Katılımcı Firma Sayısı : 252 Katılımcı Firma
• Ziyaretçi Sayısı : 9.861 Ticari Ziyaretçi
• Katılımcı Ülke Sayısı : 24 Ülke 

2019 Yılında Türkiyeden Katılım yapacak Fİrmalar: ALDAĞ, DEMİRDÖKÜM, E.C.A , GEDİK DÖKÜM, ROKA YALITIM A.S. , GLOBAL PASLANMAZ BACA , PNOSAN, WAVIN TR PLASTIK , NTG PLASTİK 

Katılım Ücretleri

Ekipmansız stant tercihinde hiç bir donanım bulunmamaktadır. Kendi özel standını kuracak firmalar için sunulan boş alandır. Standın genel konstrüksiyonu, bölme panelleri, aydınlatması, zemin kaplaması ve dekorasyonu katılımcıya aittir.

Yan ve arka paneller, Zemin Halısı, Firma alınlık yazısı, 1 masa, 2 sandalye, çöp sepeti, 1 adet 220 Volt Elektriik bağlantı soketi, 2 kW Elektrik bağlantısı, Spot Işık, genel koridor temizliği, genel güvenlik hizmetlerini kapsar.

Her katılımcı tarafından ödenmesi zorunludur. Yönetim, Fuar rehberinde yer alma, fuarın resmi web sitesinde listelenme, Davetiye ve Yaka Kartları 

İki Cephesi Açık (Köşe) standlar için %10
Üç Cephesi Açık (Yarımada) standlar için %15
Dört Cephesi Açık (Ada) standlar için %20 oranında stand m² ücretine ilave edilir.

Standart Stand

Aqua Therm Taşkent Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı Hedef Pazar Devlet Desteği Kapsamındadır.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca Devlet desteği kapsamındadır.  

DESTEKLEYEN KURUMLAR;

Official Support is provided by:
•  State Committee of the Republic of Uzbekistan on Architecture and Construction; 
•  Ministry for Foreign Economic Relations, Investments and Trade of the Republic of Uzbekistan;
• "Uzstroymaterialy" Joint Stock Company;
• Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan;
• The exhibition is being held under the organising support of the NEC "UzExpoCentre" under the MFERIT of the Republic of Uzbekistan.

FUAR ALANI

Aqua-Therm Taşkent Fuarı NEC “UzExpoCentre” Fuar alanında düzenlenmektedir.

Fuar Alanı Adresi: 107, Amir Temur street, Taşkent, Özbekistan

Resmi Açılış Seremonisi
04 Ekim 2023 : 11.00 – 11.30

Ziyaretçiler için fuar saatleri
04 Ekim 2023 : 11.30 – 18.00
05 Ekim 2023 : 10.00 – 18.00
06 Ekim 2023 : 10.00 – 16.00

İRTİBAT FORMU

Aqua Therm Taşkent fuarı katılım ve fuarla ilgili her konuda bize danışabilirsiniz. Size en kısa sürede cevap vermekten memnuniyet duyarız.

E-Bülten Aboneliği

Fuar ve diğer haberlerini erkenden öğrenmek için ebültenimize kayıt olun!